Profesyonel Ellerde Köpek Eğitimi

Profesyonel Ellerde Köpek Eğitimi

Köpek eğitimleri; Dr. Gürbüz Ertürk  ve diplomalı asistanları tarafından yapılmaktadır. En yeni tekniklerle motivasyona dayalı pozitif pekiştirme yöntemlerinin uygulandığı Active Kennel ‘da, köpeklerin canını yakacak ve onları korkutacak eğitim yöntemleri kullanılmamaktadır.

Active Kennel’ da bütün ırklardan ve her yaşta köpeğe uygun eğitim programları mevcuttur. Köpeğinizin hangi eğitimi alabileceğini öğrenmek isterseniz, size yardımcı olmaktan mutlu oluruz.

Köpek eğitimleri genel olarak 6 ayrı kategoride sunulmaktadır; 

 1. 5 Seansta Konaklamasız Yavru Köpek Eğitim, (Puppy Training)
 2. Temel İtaat Eğitimleri ( Basic Obidience Training )
 3. İleri İtaat Eğitimleri (Advance Obidience)
 4. Bir Yaşından Büyük Köpekler
 5. Koruma Eğitimleri ( Protecting  Dog Training )
 6. Sportif Eğitimler 

1-Yavru Köpek Eğitimi
2- 4 ay arasındaki köpekler için uyguladığımız ve Dr.Gürbüz Ertürk tarafından geliştirilmiş (İçerik , kapsam ve yöntem  olarak dünyada tektir) çok özel bir KONAKLAMASIZ eğitim proğramıdır. Bu çerçevede köpek ve sahibi haftada 1 gün gelerek eğitim alır, öğrendikleri evde tekrar edilir. Yani bizim rehberliğimizde köpeğinizi siz eğitirsiniz.
İÇERİK: Tuvalet alışkanlığı, ısırma - kemirme - üste atlama gibi istenmeyen davranışların bitirilmesi, sosyalizasyon .... Temel İtaat Eğitimi ve Yerine Komutu.      Daha detay bilgi için ilgili sayfayı ziyaret edebilir veya bizi arayabilirsiniz.
2-Temel İtaat Eğitimleri ( Basic Obidience Training )

4.5 aylıktan büyük köpekleri kabul ettiğimiz bir programdır. Dilerseniz köpeğiniz Active Kennel’ da konaklayarak bu programı bitirir veya konaklama yapmadan hafta sonu gruplarından faydalanılabilir. Ayrıca talep edilmesi durumunda evinizde de eğitim verilmektedir. Konaklayarak eğitim alan köpeğinizi istediğiniz zaman randevu almak koşulu ile ziyaret edebilir , onunla vakit geçirebilir ve eğitim anını izleyebilirsiniz. 

Bu programı tamamlayan köpekler;

 • Gezdirme kayışı olduğu halde aşağıdaki komutları sesle ve/veya işaretle uygularlar.
 • Sol tarafınızda çekiştirmeksizin ve adımlarınıza uygun bir tempoda yürür, sola sağa ve geriye dönüşleri ayağınıza dolaşmadan yapar.
 • Otur, yat ve dur komutunu uygularlar.
 • Otur bekle, yat bekle, dur bekle komutlarını yaparlar.
 • Git, gel ve hayır komutunu uygularlar.
 • Çağırdığınızda yanınıza gelen köpeğiniz komutla oturur ve üzerinize atlamaz .
 • Hayır komutuyla da istemediğiniz  davranışları engellersiniz.
 • Yerine komutu nu uygular
3-İleri İtaat (Advance Obidience)

Temel itaat eğitimini tamamlamış köpeklerin alacağı aşamadır. Temel itaatten farklı olarak köpeğiniz yanınızda gezdirme kayışı takılı değilken  komutların uygulatılmasıdır. Köpeğiniz komutları sesle ve/veya işaretle yapar.

Bu şekilde eğitimlerini tamamlayan ve sahiplerince yeterli adaptasyon çalışması yapılan köpekler ‘’activekennel eğitim okulu mezuniyet diploması ‘’ alarak başarıyla mezun olurlar.

Eğitimini tamamlayarak evine giden köpek yaklaşık bir hafta sonra istenirse yaşadığı yerde kontrol edilir.(Bu hizmet, konaklayarak eğitim alan ve  Ankara'da yaşayanlar içindir.)

4-Bir Yaşından Büyük Köpekler

Bu yaş grubundaki köpekleri görüp, sahipleri ile bir ön görüşme yaparak hangi tür bir eğitim alması gerektiğine karar verilmektedir. Eğer herhangi bir davranış bozukluğu sorunu varsa, onun çözümüne yönelik de  tedavi uygulanmakta veya itaat eğitimleri vermekteyiz.

5-Koruma Eğitimleri ( Protecting  Dog Training )

Bir yaşından büyük,tercihen 1.5 yaşında, koruma özelliğine sahip ve itaat eğitimlerini tamamlamış köpekler; psikolojik gelişmişlik muayenelerinde de uygun bulunurlarsa koruma eğitimi programlarına kabul edilirler.

Koruma eğitiminde amaç; köpekte içgüdüsel olarak var olan koruma duygusunu ‘’kullanılabilir ve kontrol edilebilir ‘’ hale getirmektir. Çünkü ihtiyaç halinde kullanamadığınız ve/veya kullandığınız ama kontrol edemediğiniz güç, güç değildir.

Bu programda;

 • Kişi koruma (Bodyguard ),
 • Alan koruma,
 • Otomobil veya herhangi bir eşyayı koruma öğretilmektedir.
6-Sportif Eğitimler ( Dog Sports )
 • Agility,