Hakkımızda

Hakkımızda
Bir Active Veteriner Grup kuruluşu olan;
ACTİVE KENNEL konaklama ve eğitim alanları ile dünya standartlarına uygun dizayn edilmiş
Türkiye’nin en modern Köpek Eğitim-Psikoloji Merkezi ve Pet Oteli’dir.


Kurucusu ;  Uzman Veteriner Hekim 
Dr. Gürbüz ERTÜRK ;Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu.
Aynı fakültenin Doğum ve Jinekoloji ABD da girdiği sınavlar sonunda Veteriner Hekimliği Doktoru unvanını kazandı.
Fatih Eğitim Enstitüsü Fizik Kimya Biyoloji Bölümünü başarıyla bitirmiştir. 

1988’den bu yana pet sağlığı, köpek eğitimi ve kedi / köpek davranış sorunları ( kedi psikolojisi - köpek psikolojisi ) ile ilgilenen Uzman Veteriner Hekim Dr. Gürbüz ERTÜRK sektörün ilklerindendir.

Köpek eğitimi ve rehabilitasyonu konusunda Macaristan İş ve Spor Köpeği Derneği, T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı gibi kurumlardan aldığı diplomaları ile profesyonel olarak köpek eğitmekte ve Köpek Eğitim Uzmanı olmak isteyenlere yönelik eğitimler düzenlemektedir.

Çeşitli meslek örgütlerinde yöneticilikler de yapan Uzman Veteriner Hekim Dr. Gürbüz ERTÜRK FCI üyesi Romanya Köpek Eğitim Kulübü’nün kurucu onursal üyesidir.
Köpek Sağlığı ve Eğitimi ve Köpek Eğitim Uzmanı Ders Notları isimli kitaplara ek olarak TEK SAĞLIK  Kitabında bölüm yazarlığı da yapmış olan  Veteriner Hekim Dr. Gürbüz ERTÜRK İngilizce bilmektedir.
Türk Köpek Eğitim Derneği kurucu ve mevcut başkanıdır. Ankara Üniversitesi H.D.Yerel Etik Kurulu (HADYEK) üyesidir.
Veteriner Hekimlere yönelik aylık Pet İnfo ve Bereket Akademisi dergilerinde  ayrıca www.veryansintv.com  ,  www.gercekedebiyat.com ve www.gazetezebra.com.tr sitelerinde de yazıları yayınlanmıştır. Güncel yazıları www.jourvet.com 
adresinde yayınlanmaktadır.

TRT Avaz'da yayınlanan "Enpati" programında görev aldı . Uzman Veteriner Hekim Dr. Gülay ERTÜRK ile beraber Bereket Hayvancılık Tv de  "Evcil Dostlar" isimli programı hazırlayıp sundu.

Kedi köpek davranışları, beden dili, stres oluşturmadan ve yaralanmadan klinik uygulamalar ,"pet dostu klinik", mutlu kedilerin sırları gibi konularda veteriner hekimlere, klinik ve barınaklardaki yardımcı  personeller ile veteriner fakültesi öğrencilerine yönelik  eğitimler vermektedir.

Ülkemizin ilk "Fear Free" ve "Low Stress Handling " sertifikalarına sahip Veteriner Hekimdir.